whois
Jak sprawdzić do kogo należy strona internetowa?
Sierpień 8, 2019

Co to jest strona internetowa?

strony internetowe torun

Strona internetowa lub strona www to treść udostępniona w Internecie. Użytkownicy otwierają strony internetowe za pośrednictwem przeglądarek internetowych (np. Mozilla, Chrome, Opera). Treść strony może składać się z tekstu, multimediów, obrazków, a także z modułów i skryptów służących m.in w systemach rozliczeń finansowych sklepów internetowych czy portali.

Strony internetowe są zaprogramowane za pomocą języków programomania m.in HTML, PHP, CSS, dzięki czemu zyskują funkcjonalność i wygląd. Strony www są zapisywane na serwerze internetowym - informacje z niego są pobierane przez inne komputery i wyświetlane za pomocą przeglądarki na odtwarzaczu użytkownika (komputerze, komórce, tablecie). Treścią stron internetowej zarządza się za pomocą systemu zarządzania treścią CMS np. wordpress.

Co to jest strona www? Czym jest strona www? Czym są strony www? Najprościej ujmując – identyfikacją firmy oraz nas samych w internecie. Tworzeniem stron www oraz projektowaniem stron zajmują się specjalne agencje, ale tworzenie stron internetowych można przeprowadzić także samemu. Bezpieczniej jest jednak zlecić stronę internetową wyspecjalizowanej firmie – oprócz stworzenia strony zapewniają także dla swoich klientów porady oraz wsparcie techniczne.

Po co strona internetowa?

Strona internetowa to jest wizytówka, platforma oraz "baza operacyjna" dla firm i osób prywatnych. Pozwala na komfortowe pozyskanie informacji o firmie, jej ofercie czy osobie prywatnej, lepszy kontakt i środkiem komunikacji z potencjalnym klientem. Jest internetową wersją tego, czym zajmujemy się w świecie rzeczywistym – tym co chcemy pokazać światu.

Z roku na rok coraz więcej transakcji odbywa się za pośrednictwem internetu. Szczególnie zauważalna przewaga pozyskiwania informacji na urządzeniach mobilnych w porównaniu do komputerów osobistych. Dobrze zaprojektowane stron pozwalają na szybki, komfortowy i ogólnie dostępny sposób dotarcia do nas potencjalnym klientom, a to oznacza większy zysk – dzięki stronie internetowej czy *sklepy internetowe postawionemu na niej.

Strona www buduje także nasz wizerunek w sieci. Dzięki niej możemy prowadzić politykę medialną czy partnerską, dzięki której wzmianki o działalności firmy mogą znaleźć się w mediach. To z kolei oznacza naturalny ruch z sieci na stronę internetową osób zainteresowanych działalnością. Dla firmy strona internetowa to oznaka profesjonalizmu i dbałości o klienta, który nie musi się ruszać z domu, aby pozyskać informacje o firmie.

Strony internetowe umożliwiają także udostępnianie miejsca pod reklamy, na których możemy zarabiać. Poczytny serwis z blogiem może przyciągnąć zainteresowanie reklamodawców, dla których społeczność gromadząca się wokół Twojej strony internetowej to potencjalni klienci. Nie zapominajmy o tym, że nie trzeba mieć produktów czy usług świadczonych przez firmę, żeby zarabiać w internecie. Nasza wiedza oraz osobowość może także przyciągnąć chętnych, a zainteresowanie zawsze procentuje. Zbudowanie dobrej strony internetowej wymaga dużych umiejętności, ale zarządzanie treścią zdecydowanie mniej, dzięki *Wordpress sami możemy publikować treści, na których możemy zarabiać w prosty i samodzielny sposób.

Zalety strony internetowej:

  • Łatwy kontakt z klientami
  • Dotarcie do trudno dostępnych rynków i klientów
  • Forma reklamy w internecie
  • Możliwość budowania wizerunku firmy
  • Pozwala Tobie zarabiać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
  • Narzędzie do sprzedaży i obsługi klientów
  • Daje możliwości analityczne klientów
  • Daje możliwość społeczności skupionej wokół strony internetowe
  • sklepy internetowe są tanie w prowadzeniu
  • Zasięg globalny, nie tylko lokalny

Co potrzeba do strony internetowej?

Projekt strony

Powstaje w oparciu to jakie funkcje będą nam potrzebne. Stronę naeży dostosować do celów, jakie się przed nią stawia. Czy potrzebujemy sklepu? Możliwości wysyłania newslettera? Wyszukiwarkę wewnątrz strony? Bloga? Każda poszczególne decyzja zmienia funkcjonalność strony, a co z aty idzie należy zmienić plan, na podstawie którego tworzenie stron

System zarządzania treścią

Publikowanie własnych treści na stronach www wymaga posiadania systemu zarządza treścią, dzięki któremu wszelkie informacji jakimi chcemy się podzielić – mogą zostać opublikowane bez znajomości programowania.

Identyfikacja graficzna

Potrzebna jest do zaakcentowania naszej marki oraz poprawienia estetyki strony www. Pierwsze co widzi klient to nasze logo, ogólna kolorystyka strony i menu, więc o te elementy trzeba zadbać w pierwszej kolejności. Opcjonalnie można zaimplementować animacje lub krótkie filmiki na głównej stronie - zdecydowanie przyciągnie wzrok klientów, dzięki czemu marka zostanie im w pamięci.

Domena

Domena to adres internetowy, pod którym znajduje się nasza strona internetowa. Należy ją zarejestrować lub kupić samodzielnie, albo zlecić to firmie zajmującej się tworzenie stron internetowych. Nazwa domeny wyróżnia nas od konkurencji oraz jest naszym kapitałem. Odpowiednio nazwana oraz zarejestrowana na krajowej domenie (np przyklad.pl) pozwoli na pozyskiwanie linków do niej, a to z kolei zwiększa jej siłę na konkurowanie z innymi konkurentami o najwyższe pozycje w wyszukiwarkach Google. Jeżeli sami chcemy zająć się domeną, powinniśmy poszukać w internecie firm rejestrujących domeny - po opłaceniu jej kosztów mamy na określony czas z możliwością przedłużenia. Przykładem firmy rejestrującej domeny jest linux.pl

Hosting

Strony internetowe zawierają w sobie pliki, treści, multimedia, a one potrzebują miejsca, żeby mogły zostać umieszczone. Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi nam hosting, czyli miejsce na którym składuje się wszelkie rzeczy potrzebne do prowadzenia strony, z którego strona czerpie. Najłatwiej opisać to jako wirtualny dysk twardy w sieci.
Proces tworzenia stron jest skomplikowany dla początkującego. Potrzebna jest wiedza pochodząca z wielu dziedzin takich jak: grafika, programowanie, budowa strony internetowe, SEO, znajomość środowiska CMS i wiele więcej. Dużo wygodniej i szybciej jest skorzystać z usług firm tworzących strony internetowe, taka jak nasza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *